Імунітет
І М У Н І Т Е Т
Імунітет - це сукупність захисних механізмів, що допомагають нашому організму боротися з різними чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, гельмінтами, токсинами тощо, та підтримувати нормальне функціонування під впливом зовнішніх факторів.
Розрізняють вроджений (спадковий) імунітет передається спадково з покоління в покоління та набутий імунітет ми отримуємо, як наслідок перенесеної хвороби або вакцинації.
В першу чергу, імунітет - це складна система, яка складається з органів, судин і клітин, які розкидані по всьому організму. Основні органи імунної системи - тимус і кістковий мозок, крім них до імунітету відносяться лімфатична система, селезінка, мигдалики, аденоїди. Імунна система влаштована та працює за принципом – розпізнати чужорідні організми або ж клітини, подати тривогу й позбутися їх. Перша лінія оборони імунної системи – це щит, що запобігає потраплянню бактерій в організм. Шкіра людини виконує функцію фізичного бар’єру. Шар, що покриває дихальні органи та шлунковий тракт (слизова оболонка також запобігає потраплянню шкідливих патогенів). Патоген все ж потрапив в організм через щит, що далі? Реакція організму це наступна лінія оборони. Спеціальні клітини імунної системи потрапляють через кров та лімфатичну систему до непроханого гостя та знищують його, коли він ще не завдав руйнівної шкоди організму. Всім нам відомі слова слабкий імунітет, зміцнити імунітет. Насправді на імунітет вплинути не так просто. Є всі підстави вважати, що збалансоване харчування, фізична активність, сон 7-8 годин на добу, зберігання спокою, відсутність шкідливих звичок може реально допомогти організму підтримувати стійкий імунітет.
Доросла людина цілком може хворіти кілька разів на рік вірусними інфекціями. Це не свідчить про проблеми з імунітетом. Зазвичай причина хвороб – в способі життя.
Ми народилися і отримали спадковий імунітет поспішайте вакцинуватися і отримати набутий імунітет та бути здоровими.